Strona Główna > Polecamy książki > Wiara w siłę wyobraźni
25.08.2017 Ewa Pelzer

Wiara w siłę wyobraźni

Legenda niemej wyspy

Polecam Państwu książkę Vanessy Montfort pt. "Legenda niemej wyspy".

To fascynująca historia miłości i przyjażni, która udowadnia, że wyobraźnia i moc literatury mogą ocalić nas w chylącym się ku upadkowi świecie.

Autorka przedstawia miejsce, które jednoznacznie można nazwać piekłem.
Na wyspie oddalonej od „świata" znajduje się obiekt, który jest więzieniem, przytułkiem, zakładem poprawczym i oddziałem psychiatrycznym. W tym strasznym miejscu zdolność do odtwarzania dowolnych marzeń z materii rzeczywistości jest prawdziwym błogosławieństwem szaleństwa. Tam niemożliwe staje się możliwym. Trzeba tylko nie pozwolić umrzeć wyobraźni a raczej pobudzać ją tak, aby otaczająca rzeczywistość nie stała na przeszkodzie do pięknych marzeń.
„Dusza bowiem żywi się dwoma rzeczami: literaturą i religią bo obydwie uczą nas wierzyć w to, co nieuchwytne. Żeby być szczęśliwym musisz wybrać przynajmniej jedną z nich."

To piękna opowieść o tym jak na więziennej wyspie można się czuć absolutnie wolnym dzięki sile wyobraźni. To również wskazówka dla tych którzy piszą.

Wdawnictwo Świat Książki 2016, tłumaczyła Anna Magdalena Jankowska
Miniaturka

Komentarze użytkowników

Na razie brak komentarzy na ten temat...

Aby dodać własny komentarz, musisz się zalogować »Kartka z kalendarza   środa 23 września 2020 » 
Imieniny
Tekli, Bogusława, Linusa
Polecamy
34 zwycięzców naszego konkursu!
Komunikat! Zamykamy na czas nieokreślony konkurs "strumieni". Wszystkie wiersze są dostępne w serwisie w zakładce Konkurs. A wszyscy zwycięzcy w linku powyżej.