Strona Główna > Spotkania > Urszuli Musielak szepty i podszepty
20.05.2017 Robert Bogusłowicz

Urszuli Musielak szepty i podszepty

w ODK Jelenia Góra


Świeżynka,

czyli gorący tomik poetycki Urszuli Musielak "Szepty dnia i podszepty nocy"Wiosna przebiła się w końcu i pokonała północne wiatry, otulając Kotliną Jeleniogórską upragnionym i dawno oczekiwanym ciepłem.


Nie codziennie dane jest nam obserwować jak z roku na rok, z każdym nastąpnym wydanym tomikiem poetyckim, występem na scenie, rozwija swój potencjał twórczy osoba, którą znamy od lat. Urszula Musielak swoją energią i pasją mogłaby obdarzyć kilka osób. W poniedziałkowe popołudnie 15 maja 2017 r. pokazała, że na scenie czuje się w pełni profesjonalistką.


Po przywitaniu przez panią Katarzyną Skibińską-Zając, w imieniu Dyrekcji Osiedlowego Domu Kultury przybyłych licznych gości i członków ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, Urszula Musielak przypomniała swoje początki w kabarecie ODK "Z przymrużeniem oka", u obecnej na sali założycielki i reżyserki Danuty Jaśkiewicz. "Kocham to miejsce, ponieważ emanuje dobrą energią" wyznała bohaterka wieczoru.


"Szepty dnia, to są moje oczy i uszy, podszepty nocy, to nieprzespane godziny" zdradziła autorka wydanego w maju trzeciego już tomiku poetyckiego "Szepty dnia i podszepty nocy". Po "Wyznaniach milczących drzew" w roku 2013 i "Skrzydłach życia" wydanego trzy lata później, widzimy, że konsekwentnie podąża wybraną drogą; jej głównym tematem stały się obserwacja świata fauny i flory, podpatrywanie ludzkich zachowań i afirmacja życia.


Taniec ZmysłówWykrzesać z siebie

o g i e ń


nie jest takie proste

aby się rozpalił

niezbędne są bodźce


Na oczy i uszy

duszą i serce

jeśli ono zapłonie

spadnie na nas

s z c z ę ś c i e


Przy ognisku miłości

zatańczy, zaśpiewa

usłyszą anioły

i może Bóg z nieba?


W wierszu "Gołąb", jak malarz w kilku delikatnie narysowanych kreskach, oddaje nastrój chwili - zatrzymuje czas, aby uchwycić emocje.


GołąbW podzięce za nakarmienie

zostawił mi na balkonie

białe piórko " w z r u s z a j ą c e


Był głodny

jadł łapczywie

spoglądał na mnie

nieco b o j a ź l i w i e


Piórko włożyłam

do pamiętnika

może przyniesie

mi szczęście?Autorka jest aktywną członkinią Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, założyła również Zespół Śpiewaczy "Szklarki" przy Klubie Seniora w Piechowicach, o którym wspomina w Antologii "Dekada kwitnących lip" wydanej w 2016r. "Widząc rozbawionych i śpiewających emerytów na którejś z imprez, postanowiłam wykorzystać potencjał seniorów. Początki były trudne włożyłam w to wiele pracy i energii. Muzyka i śpiew to najlepszy dla nas lek, kiedy przyjdzie średni wiek - czyż nie tak? Zespół "Szklarki" to wspaniała moja druga rodzina. Łączą nas niezapomniane chwile i wyjątkowe momenty, mam nadzieją, że śpiewać będziemy do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej."


Zespół Śpiewaczy "Szklarki" wystąpił w poniedziałkowe popołudnie, jednak tym razem serca gości podbiła siedmioletnia Patrycja Pianko, występując razem z zespołem, za co otrzymała od przedstawicielki Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, Janiny Lozer, bukiecik kwiatków, i na koniec odważnie zaśpiewała a cappella. Piosenki w wykonaniu Adama Wolaka, jak zawsze cieszyły się dużą popularnością.


Na zakończenie wieczoru można było zakupić tomik poetycki "Szepty dnia i podszepty nocy" u autorki z dedykacją.


Jesienna ciszaW stawie jak w lustrze

Przeglądają się drzewa

Także obłoki świetliste

na niebie


Nocą ksieżyc i gwiazdy

wiatr, który stawem

k o ł y s z e

zawyje, zaśpiewa

tuląc w ramionach

jesienną ciszę.Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017Urszula Musielak 2017

Komentarze użytkowników

Na razie brak komentarzy na ten temat...

Aby dodać własny komentarz, musisz się zalogować »Obrazek niżej podpisany

rb
Urszula Musielak 2017
Kartka z kalendarza   niedziela 31 maja 2020 » 
Imieniny
Anieli, Kamili, Petroneli
Polecamy
34 zwycięzców naszego konkursu!
Komunikat! Zamykamy na czas nieokreślony konkurs "strumieni". Wszystkie wiersze są dostępne w serwisie w zakładce Konkurs. A wszyscy zwycięzcy w linku powyżej.