Zbigniew Adamski - wielka postać w historii Jeleniej Góry

24.10.2021 Redakcja

Polecam. Dostałam bardzo miły list z załącznikami, prezentuję go poniżej. Na pewno spodoba się nie tylko jeleniogórzanom.

Obrazek niżej podpisany
e-dolnyslask.info
Zapora w Pilchowicach

Witam Pani Zosiu!

Otrzymałem od Krysi Susabowskiej informację, że jest Pani zainteresowana moją twórczością. Bardzo się z tego ucieszyłem, choć się prawie nie znamy.

W sześćdziesiątych latach byłem redaktorem. Gazety Zakładowej „Wspólny Cel”, która wychodziła w Zakładach Włókien Chemicznych ” Chemitex Celwiskoza” w Jeleniej Górze od 12 lipca 1953 r. do 1990 r. i była pierwszą regionalną gazetą na Ziemi Jeleniogórskiej. Poza gazetą o życiu zakładowym napisałem dwie książki o tym zakładzie, pierwsza to „Dziennik Foto-Klubu Celwiskoza 1857-1990r.” i po prawie 30 latach od zamknięcia zakładu „Wspomnienia z Karkonoszy” 2018 r. wydaną przez AD REM w 2021 r. pod nowym zaproponowanym tytułem „Celwiskoza w sercu Karkonoszy”. Książka ta w połowie mówi o historii Zakładu Włókien Sztucznych w naszym mieście, a druga część to moje wspomnienia z różnych miejsc, fragmenty z mego pobytu w Kanadzie, wspomnienia o znajomych z tamtych lat, informacje o moich wydanych pozycjach w PZŁ, które trafiały do miłośników przyrody w naszym mieście. Będąc już na emeryturze napisałem wiele książek o tematyce przyrodniczo-historyczno-łowieckiej.

Pracujemy nad nową pozycją „Zwierzęta Karkonoszy”.

Większa część mojego dorobku twórczego znajduje się w Internecie pod nazwą „Strona Zbigniewa Adamskiego”.

https://sites.google.com/site/stronazbigniewaadamskiego/.

Dla „strumieni” przesyłam artykuły, które napisałem w ostatnim czasie o moich „foto-łowach” w Karkonoszach i o początkach ruchu fotograficznego w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz o Zaporze Pilchowickiej.
red. Zbigniew Adamski

Od Redakcji:
Załączono następujące artykuły:
1. Tajemnice zapory w Pilchowicach

2. Początku ruchu fotograficznego, Jelenia Góra

3. Foto-przygody w Karkonoszach

4. Teodor Gutaj

Zobacz zdjęcia jako osobne strony: Zapora w Pilchowicach