Świat zwariował ale my wariujmy po swojemu

14.08.2021 Redaktor

Agnieszka Taborska, urodzona w 1961 roku, może to nie ma znaczenia, ale jest przecież historykiem sztuki z dużym dorobkiem, wykładowcą akademickim, a przy tym autorką wielu nagradzanych książek, głównie zbiorów esejów o sztuce, ale i książek dla dzieci. W tym roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się jej książka pt. "Świat zwariował. Poradnik surrealistyczny. Jak przeżyć." W oprawie graficznej Lecha Majewskiego. Wydało wspomniane wydawnictwo BOSZ.

Obrazek niżej podpisany
Agnieszka Taborska
Świat zwariował

Oto metryczka książki:

Liczba stron: 136

Liczba zdjęć: 65
Format: 190 × 250 mm
ISBN: 978-83-7576-565-6
EAN: 9788375765656
Oprawa: twarda
Numer wydania: I
Rok wydania: 2021

Polecają ją do czytania nie takie głowy, jak moja, bo i Olga Tokarczuk, i Grzegorz Jankowicz. Książka zaplanowana jako podręcznik dla artystów, studentów szkół artystycznych i wszelkich surrealistycznych dusz, zupełnie podręcznika nie przypomina. Jest wielowymiarowa, zachwyci nastolatkę, babcię i dziadka a także męczennika korporacji.
Jak pisze autorka, od czasu do czasu dobrze poszukać oddechu w surrealizmie. Już 100 lat temu surrealiści wpuścili do naszych mózgów odrobinę świeżego powietrza. Zakładali i my jesteśmy zachęcani przez autorkę do przyjęcia takiego założenia, że wszystko lub prawie wszystko jest możliwe. Książka zapozna nas z ideami Bretona i jego towarzyszy, ale w taki sposób, że nie odczujemy zmęczenia, będziemy się dobrze bawić czytając oraz spojrzymy z dystansem na ten zwariowany dzisiejszy świat. Świetna rzecz do czytania i oglądania, porządnie wydana, gratulacje dla Wydawcy i Autorki oraz grafika.
Polecam. Wydawca tak pisze o sobie na witrynie bosz.com.pl:

Wydawnictwo BOSZ specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Oficyna powstała w 1994 roku w Olszanicy, a jej założycielami są Barbara Kaniewska-Szymanik i Bogdan Szymanik. Nasz dotychczasowy dorobek to ponad 850 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym dwa miliony pięćset tysięcy egzemplarzy.
Biura Wydawnictwa mieszczą się w Lesku, małym miasteczku w Bieszczadach, co nie stanowi przeszkody we współpracy zarówno z wybitnymi twórcami, jak i czołowymi placówkami kulturalnymi z całej Polski.
W naszych albumach prezentujemy między innymi zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Literatury w Warszawie, archiwów państwowych, a także Muzeum Historycznego i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Zobacz zdjęcia jako osobne strony: Świat zwariował