Strona Główna > Polecamy książki > Moja zaduszkowa lektura to...
31.10.2011 Ewa Pelzer

Moja zaduszkowa lektura to...

Gorzki miód

Miałam niewątpliwe szczęście przeczytać ostatnio cudowną książkę, kronikę pamięci i pejzażu,  noszącą tytuł „GORZKI MIÓD", napisaną przez panią dr Janinę Czernik-Spyrkową, a wydaną we Wrocławiu w 1998 roku. Pani doktor była długoletnią mieszkanką Sobieszowa, dzisiaj dzielnicy Jeleniej Góry, pracowała zaś w Szpitalu Cieplickim jako lekarz pediatra i ordynator Oddziału Noworodkowego. Nigdy nie sądziłam, że ta kobieta, obdarzona przez Opatrzność nieprzeciętną urodą, a którą miałam zaszczyt znać osobiście, zaistnieje w moim życiu po raz kolejny i znowu poruszy moją głodną duszę, wrażliwość, uczucie pokory, wdzięczności i podziwu dla Niej.

Kilka lat temu cicho, spokojnie i bez rozgłosu przeszła na lepszą stronę życia. Mało kto wiedział, że napisała wspaniałą powieść - kronikę pamięci, w której opisuje dzieje trzech pokoleń rodziny z Kresów Wschodnich, uwikłanej w historię z pierwszej połowy naszego wieku. Opiera ją na osobistych wspomnieniach wzbogaconych pamięcią Jej Matki. To nie tylko saga rodzinna.

Autorka pragnie ocalić od zapomnienia miejsca, ludzi, kulturę , tradycje i obrzędy w jakich przyszło Jej żyć. Pani Janina Czernik - Spyrkowa z ogromnym sentymentem, wrażliwością i fotograficzną dokładnością pokazuje nam swój świat, ten piękny i ten nieludzki, a jeden i drugi stworzony przez człowieka.

Ubolewać należy nad tym iż książka została wydana w bardzo ograniczonym nakładzie i możliwość jej przeczytania graniczy z cudem.

Zbliża się Święto Zmarłych. Niech słowa zawarte przez Autorkę, dedykującą książkę swej Matce będę dla nas wskazówką:

„Miłość, godność, wiara,

niezłomność charakteru

to przewaga życia nad śmiercią".

Producent: Kolonia Limited

Możesz sobie kupić tutaj

Jak nie umiesz znaleźć na tej stronie sposobu dotarcia do antykwariatu, napisz do nich maila na adres:

antykwariat@tezeusz.pl

Komentarze użytkowników

[halina]@78.9.38.* 2011-11-02 18:01:56
Pani Ewo! Ja też czytałam tę piekną książkę z racji tego, że mój mąż także był Sybirakiem. Ale co mnie smuci. Otóż to, że tej ksiązki nie ma w sobieszowskiej bibliotece. To jest skandal, bo niejednokrotnie zwracałam uwagę bibliotekarkom na ten temat.
[keira7]@83.5.88.* 2011-11-02 20:26:49
Witam Panią! Tak bardzo się cieszę gdy mogę[...]
Przeczytaj całą dyskusję na forum (2 wypowiedzi) »

Aby dodać własny komentarz, musisz się zalogować »Obrazek niżej podpisany

nn
Gorzki miód
Kartka z kalendarza   czwartek 13 grudnia 2018 » 
Imieniny
Łucji, Otylii
Polecamy
34 zwycięzców naszego konkursu!
Komunikat! Zamykamy na czas nieokreślony konkurs "strumieni". Wszystkie wiersze są dostępne w serwisie w zakładce Konkurs. A wszyscy zwycięzcy w linku powyżej.