Karkonosze płaczą...

07.08.2022 Lidia Katarzyna Komsa

Z przykrością i bólem pragnę poinformować, że w dniu 02.08.2022 zmarła Maria Nienartowicz - poetka, pisarka, emerytowana nauczycielka z Karpacza, nasza Przyjaciółka

Obrazek niżej podpisany
Maria Nienartowicz prezentuje swoje książki dla dzieci
Tomiki z wierszami Marii NienartowiczMaria N.Maria Nienartowicz...Maria Nienartowicz.

Karkonosze płaczą…

Maria Nienartowicz – to nasza koleżanka z Kotliny Jeleniogórskiej, aktywna w wielu grupach twórczych, która po przejściu na emeryturę spotykała się nie tylko z nami, ale nadal z dziećmi w Regionie, ucząc ich szacunku do przyrody. Dzieci chore w szpitalu, dzieci w domach dziecka, w przedszkołach i szkołach z wielką radością słuchały czytanych przez Autorkę opowieści o skrzacikowych przygodach, razem z nią rozwiązywały zagadki i wędrowały w wyobraźni po karkonoskich szlakach.

Jaka była Pani Maria? Ja znałam ją z klubowych literackich spotkań. Zawsze skromna, zrównoważona i pogodna. Chętnie obdarowywała nas prześlicznie wykonanymi przez siebie wiankami. Uśmiechnięta, uprzejma i przyjazna. Mieszkała w Karpaczu, pozostawiła po sobie śliczne bajki i opowieści z regionu w zbiorowych, klubowych almanachach oraz indywidualnych, bajkowych przewodnikach po regionie i nie tylko.

Pani Mario, płaczą Karkonosze, płaczą drzewa i kwiaty i Karkonoskie Skrzaty, a w nas płacze SMUTEK.W roku 2017 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Marię Nienartowicz medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Zobacz zdjęcia jako osobne strony: Maria Nienartowicz prezentuje swoje książki dla dzieci * Tomiki z wierszami Marii Nienartowicz * Wspomnienia spotkań z Marią Forum w Muzeum Hauptmanna * Maria czyta swoje wspomnienia o Henryku Tomaszewskim * Borowice...