Ciepło i pogodnie

12.01.2022 Zofia Prysłopska

publikacja Nurtu

Obrazek niżej podpisany
Ciepło i pogodnie w czytaniu
Ciepło i pogodnie

Dolnośląska Grupa Literacka NURT z Lubania we współpracy ze Stowarzyszeniem Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE zorganizowały konkurs pt. "Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego" Na konkurs wpłynęło wiele prac. Wybór wierszy i tekstów towarzyszących opublikowano w tomiku pt. "Ciepło i pogodnie", wydrukowanym przez wydawnictwo KryWaj. Projekt dostał wsparcie finansowe od kilku instytucji, jak widać na okładce, są to: Stowarzyszenie Odra-Niemen, Narodowy Instytut Wolności, Program Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO.

Tomik przysłała mi niestrudzona w działaniach literackich i społecznych Krystyna Sławińska, tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Bez tego tomiku moje święta na pewno byłyby mniej ciepłe i pogodne, bo świat jakoś poszarzał i zbladł.

Huberta wszyscy wspominają bardzo ciepło, był dobry, delikatny i utalentowany. I wiersze i wspomnienia zawarte w książce są tego dobrym dowodem. Takich ludzi jak Hubert nie powinno ubywać. Może powinniśmy wszyscy wziąć sobie coś z niego choć po odrobinie i starać się go naśladować? Może nie naśladować ale dać się mu prowadzić duchowo, gdzieś tam z Niebios.

Polecam, poszukajcie sobie jak nie w Internetach to u Krysi Sławińskiej. Na zachętę w załączeniu wiersz, który napisał Janusz Skowroński. Mnie się podobał, bo dobrze pasuje do tytułu książki i idei organizatorów. Przepraszam, że skanowanie nie jest idealne.

Wiersz Janusza Skowrońskiego Jan Izydor

Zobacz zdjęcia jako osobne strony: Ciepło i pogodnie * Ciepło i pogodnie w czytaniu